Domů Náměstí Václava Hanky 828, Dvůr Králové nad Labem MAPY.cz  
Hlavička LOGO
 
 

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého krajePředběžné vyhodnocení dotazníkového šetření

Poslední aktualizace: 20.11.2013
Hlavní foto článku

V říjnu proběhlo na území celé MAS Královédvorsko dotazníkové šetření, které přináší očekávané, ale někdy i méně očekávané výsledky. Zpět se nám vrátilo 290 vyplněných dotazníků, z nichž byla cca polovina tištěných a polovina byla vyplněna na internetu.

Dotazník měl 2 části, nejprve otázky na které bylo třeba odpovědět písemně. 

1. Co je potřeba NEJDŘÍVE vybudovat ve vaší obci? Nejčastější odpovědi jsou:
  a) silnice a cesty
  b) chodníky a návsi
  c) koupaliště
  Dále bez pořadí: krytý bazén, cyklostezka, pracovní místa

2. Čeho si nejvíce ceníte v místě, kde žijete?
  a) příroda a životní prostředí
  b) dopravní dostupnost
  c) sousedské vztahy
  Dále bez pořadí:  rekonstrukce náměstí, ZOO, klid, poloha obce, dětská hřiště

3. Co se vám vůbec nelíbí?
  a) nedostatek pracovních míst
  b) nepřizpůsobiví občané
  c) komunikace a mosty

4. Co může v budoucnu negativně ovlivnit kvalitu života v regionu? 
  a) nezaměstnanost
  b) nepřizpůsobiví občané
  c) mladí se budou stěhovat pryč


Druhá část dotazníku byla hodnotící.

Lidé měli oznámkovat současnost a rozhodnout, do čeho je třeba investovat energii i finance v budoucnu. Ze známkovacího dotazníku vyplývá, že:

- nejlépe hodnocené je v současnosti (na školní dvojku) zázemí pro volný čas, zdravotní péče a životní prostředí

- nejhůře v hodnocená je v současnosti (na školní 4-5) zaměstnanost v regionu, na 4 místní komunikace, na 3-4 kvalita bydlení, na 3 podpora cestovního ruchu a konkurenceschopnost místních podnikatelů. 

- investovat v budoucnu by se mělo nejvíce jednoznačně do podpory zaměstnanosti, dále pak (bez pořadí) do konkurenceschopnosti místních podnikatelů, veřejných prostranství a zázemí pro volný čas.

- nejméně investovat (na školní 3) by se mělo do  místních komunikací (sic!?), dále pak do zemědělství, dopravní obslužnosti a nemovitých památek. 

Toto bylo jen velmi stručné shrnutí. Podrobné výsledky představíme na 2. veřejném setkání, které proběhne opět v salonku hotelu Safari v ZOO Dvůr Králové v úterý 26. listopadu v 16,30. Všechny vás na jednání zveme!. Krátký videosestřih z prvního jednání najdete zde.

 

Sdílet přes Facebook      
Vytvořeno: 19.11.2013  -   9085 zobrazení  

Komentáře k článku Napsat komentář   Napsat komentář

avatar
Nikola Vonková 18:50 - 20.11.2013 odpovědět :-D Tak zaráží mě, že už u třetí otázky je gramatická hrubka (fuj), dále pak nechápu co je úžasného na dopravní dostupnosti - protože například dostupnost ,,Z' nádraží ČD je příšerná, když ani jeden ze šesti autobusů nemůže počkat při desetiminutovém zpoždění vlaku, potom je jediná cesta pro pěší po hlavní silnici a nebo hůř - lesem (a to je v zimním období dost nebezpečné). A do třetice nerozumím tomu, proč by se mělo budovat další koupaliště - stávající je dostačující, krytý bazén je ovšem něco jiného :-).Škoda, že jsem přes týden mimo Dvůr, docela bych se schůze zúčastnila.

Thumb up 0 Thumb down 1

avatar
MASKD.cz 19:13 - 20.11.2013 odpovědět Hrubka opravena - omlouvám se. Snad tam není další. Co se týče dalších připomínek, tak je třeba konstatovat, že jde o výsledek toho, co lidé zapsali do dotazníků. Dobrá dostupnost může být každým člověkem chápána různě - hustá síť komunikací, hromadná doprava, nebo i snadná pěší dostupnost občanské vybavenosti. Koupaliště je téma takřka ve všech obcích regionu, proto se umístilo nahoře. Výsledky je třeba vyhodnotit i po obcích a podle témat. Na to pracujeme.

Thumb up 2 Thumb down 0

 
 
 
 
 
|   © 2013  MAS Královédvorsko   |
| Vytvořil: Dušan Sedlačík, postaveno na redakčním systému WebBoss | www.webboss.cz |