Domů Náměstí Václava Hanky 828, Dvůr Králové nad Labem MAPY.cz  
Hlavička LOGO
 
 

Realizováno za finanční podpory Královéhradeckého krajeCo je to Místní akční skupina (MAS)

Místní akční skupina (dále jen MAS) Královédvorsko je občanské sdružení, které vzniklo v lednu roku 2013. Základním cílem všech „MASek“  v celé republice a po celé Evropě je zlepšování kvality života a životního prostředí ve venkovských oblastech prostřednictvím Aktivní spolupráce občanů, obcí, podnikatelů a neziskových organizací! 

V České republice, na rozdíl od zbytku Evropy, takováto spolupráce bohužel zatím není moc zvykem. Všichni čekají, co kdo jiný pro ně, či za ně, udělá.

Nečekejte, přidejte se k nám!

Jedním z nástrojů ke zlepšování života v regionu je také aktivní získávání a rozdělování všech možných dotačních prostředků z evropských i regionálních fondů. Na ty lze ale dosáhnout pouze kvalitně připravenou Integrovanou strategií území (ISÚ), na níž právě pracujeme. Dále také na projektech, které mají na zlepšování kvality života v regionu zásadní vliv. O tom, kdo bude podpořen, jaký projekt vybrán, však nerozhoduje nějaký úředník z Prahy, ale sama MAS prostřednictvím svých členů.

V současné době má MAS Královédvorsko 47 členů a rozkládá se na území 12 obcí - viz mapka.

Role MAS je vyjasněna již dávno

Poslední aktualizace: 20.11.2013
První místní akční skupiny (MAS) vznikly na území ČR již v roce 2003. V současné době již pokrývají více jak 82 % území republiky – působí tedy na území více jak 5200 venkovských obcí a měst.
Kompletní znění
ikona článku
 
Nahoru
 
 
 
 
 
|   © 2013  MAS Královédvorsko   |
| Vytvořil: Dušan Sedlačík, postaveno na redakčním systému WebBoss | www.webboss.cz |